Program "Rozświetlamy Polskę"

Dotacja dla gmin i związków gmin.

0 ,00 zł

ZYSKAJ 4 000 000 ZŁ NA MODERNIZACJĘ OŚWIETLENIA

Głównym celem projektu „Rozświetlamy Polskę jest modernizacja infrastruktury drogowej, aby zwiększyć jej efektywność energetyczną poprzez zmniejszenie zużycia energii przez oświetlenie. Aby uzyskać więcej informacji na temat projektu, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami, co pomoże w odpowiednim przygotowaniu wniosku.

Masz czas tylko do 18 września

  • 00dni
  • 00h
  • 00min
  • 00s

Modernizacja w programie Rozświetlamy Polskę to zadanie tylko dla najszybszych. STUDIO DL Polska | Lighting Design wraz z ILS Inteligent Light Space przygotowało dla Was materiał, w którym zamieszczamy odpowiedzi na 10 pytań przybliżające Was do programu i pozwolą na realizację aplikacji o dofinansowanie modernizacji w 80%.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROGRAMU:

ODPOWIEDZI BGK NA NAJBARDZIEJ NURTUJĄCE PYTANIA:

PRZYKŁAD WYPEŁNIENIA WNIOSKU - POBIERZ ZA DARMO​

Teraz możesz pobrać przykładowy wniosek wypełniony przez naszych specjalistów. Znajdź go zupełnie za darmo na naszej stronie przy zapisie na newsletter.

WDROŻENIA INTELIGENTNYCH ROZWIĄZAŃ

Slide 1

Wdrożenia

Warszawa​

Dla ZDM warszawa na zlecenie LUG S.A. Studio DL realizuje 2-etapowy projket kompletnej modernizacji oświetlenia ulicznego. W ramach projektu wykonywana jest inwentaryzacja infrastruktury oświetleniowej oraz geometrii dróg niezbędnej do wykonywania obliczeń fotometrycznych. Z tego powodu w aplikacji znalazły sie takie dane jak: strumienie, optyki i moce opraw, przynależność do zarzadcy, etap modernizacji, kodowanie punktów opraw oraz dane historyczne opraw.

WWW

WEB I MOBI

Slide 1

Wdrożenia

Poznań​

W tym projekcie powstały reguły oświetleniowe całego miasta i co ważniejszych obiektów i placów. Aplikacja oprócz danych o oświetleniu drogowym takich jak: temperatura światła, rodzaj i wysokosć montarzu oprawy, klasyfikacji dróg, zawiera również karty oświetlenia wybranych budynków i placów. Warto również wspomnieć o kartach dzielnic, gdzie zgromadzono wytyczne oświetleniowe charakterystyczne dla najbardziej charakterystycznych założeń urbanistycznych Poznania.

MASTERPLAN

WEB I MOBI

Slide 1

Wdrożenia

kolonia

W projekcie wprowadzono między innymi: Street View z poziomu aplikacji. Informacje o kartach ulic, typach opraw, rodzajach sterowania, rozsyłach światła RL/LL/CL oraz klasach oświetlenia drogowego bezpośrednio z aplikacji i z możliwością pobrania dokumentów dla konkretnej lokalizacji. Wykonano analizy przestrzenne i oświeteniowe.

GIS

TEREN

Slide 1

Wdrożenia

Świnoujście​

Projekt modernizacji oświetlenia ulicznego. zinwentaryzowano w mieście 5172 oprawy oświetlenia ulicznego, z czego aż 60% z nich to wyładowcze źródła oświetlenia. Stwierdzono prześwietlenia wynoszące nawet 200–300% w odniesieniu do obowiązujących wymagań. Przeprowadzona analiza energetyczna wykazała wysoki potencjał oszczędności nawet na poziomie 70%. Opracowano wytyczne oświetlenia poszczególnych dzielnic, obszarów i traktów. Wszystkie dane oświetleniowe i estetyczne znalazły się w aplikacji.

5172 OPRAW

70% OSZCZĘDNOŚCI

Slide 1

Wdrożenia

Ostrów Wielkopolski​

Przygotowano wstępny plan dla dwóch dzielnic miasta, gdzie wprowadzono nowe wytyczne oświetlenia ulicznego oraz iluminacji. Aplikacja została uzbrojona o standardowe karty ulic, obiektów i placów. Oprócz tego, przy okacji wprowadzania nowego narzędzia, przeprowadzono serię wykłądów i warsztatów zarówno z obsługi narzędzia ILS jak i budowania świadomości oświetleniowej.

GIS

SZKOLENIA

Slide 1

Wdrożenia

Stuttgart​

Projekt obejmujący teren całego miasta. W tym projekcie powstały reguły oświetleniowe dla całego obszaru opracowania i wielu charakterystycznych obiektów i placów. Aplikacja zostałą uzupełniona o dane oświetleniowe na stan aktualny oraz dane docelowe. Dane można pobrać w formie przejrzystych i bogatych w treści kart, w zalezności od celu są to karty obiektów, placów, ulic czy dzielnic.

MASTERPLAN

WEB I MOBI

Slide 1

Wdrożenia

Den Haag​

Pierwszy cyfrowy masterplan w historii. Został przygotowany na bazie danych dotyczących opraw oświetleniowych zapisywanych przez miasto Den Haag w pamięci cyfrowej (na platformie GIS). Funkjonuje jako aplikacja otwierana w
przeglądarce internetowej, w której można wyświetlić wszystkie informacje i w razie potrzeby pobrać dane dotyczące danej ulicy w formie kart ulicy przygotowanych w pdf, które aplikacja samodzielnie generuje.

GIS

TEREN

previous arrow
next arrow

INTELLIGENT

&

PRESTIGIOUS

Slide 1

70%

ŚREDNIA OSZCZĘDNOŚĆ
ENERGII W ZREALIZOWANYCH PROJEKTACH

Slide 1

80%

DOTACJI NA WYMIANĘ
OŚWIETLENIA
Z "ROZŚWIETLAMY POLSKĘ"

Slide 1

STWÓRZ
TŁO DLA
DOŚWIADCZEŃ

Slide 1

STWÓRZ
NOCNĄ TOŻSAMOŚĆ
MIASTA

Slide 1

ZAPANUJ
NAD HAOSEM
ŚWIETLNYM

480
Ilość opraw zarządzanych poprzez system ILS​
0 %
Średnia oszczędność energii w zrealizowanych projektach
cechy ILS

NIezależne oprogramowanie

Niezależnie od tego jakiego systemu sterowania używasz aplikacja ILS może współpracować z wieloma systemami sterowania oświetleniem. Współpracujemy z wiodącymi producentami rozwiązań oświetleniowych.

Jesteśmy niezależni, Ty też bądź.

Nasi klienci

20+ lat doświadczenia w branży oświetleniowej

Współpracowaliśmy między innymi z:

Skonsultuj bezpłatnie założenia projektu, aby skutecznie wypełnić wniosek.

Light where, when and how much YOU need.