INTELIGENTNE OŚWIETLENIE ULICZNE- STRATEGIA I PLANOWANIE

PLANOWANIE NOWYCH INWESTYCJI INTELIGENTNE OŚWIETLENIE TO JUTRO

Nowe inwestycje oznaczają przetarg. A żeby z tego przetargu wyłonić wykonawcę, który najlepiej zadba o potrzeby miasta, należy dobrze przygotować wymagania. I do tego aplikacja ILS świetnie się nadaje. Wszystkie te dane, które tak pieczołowicie były wprowadzane do systemu, importowane, filtrowane i organizowane w przejżyste i bujne w informacje projekty teraz posłużą jak nigdy. Wystarczy tylko zaznaczyć potrzebne dane i wyeksportować je do rozszerzenia .csv, które można importować jako tabele danych do programów analitycznych typu Excel. Takie dane wejściowe i wymagania będą niezbędne do zbudowania wizji inteligentnego oświetlenia w twoim mieście.

Poniższa grafika pokazuje jak selekcjonując dane na podstawie statusu można stworzyć listę/tabelę punktów podlegajacych modernizacji.

PRZYGOTOWANIE DANYCH DO PRZETARGÓW

Wykonastwo w etapach i wieczna pętla modernizacji

  • Wybór wykonawcy:
  • określienie kryteriów wyboru wykonawcy
  • Realizacja:
  • organizacja i zarządznie projektem
  • kontrola jakości realizacji założeń projektowych
  • Dokumentacja powykonawcza
  • aktualizacja inwentaryzacji
  • Gwarancja

O tworzeniu projektów i audytach wspominaliśmy w poprzednich wpisach.

UTRZYMANIE INFRASTRUKTURY

słownik opisów awari i procedura zgłaszania

System ILS to nie tyko narzędzie do modernizacji ale i kompleksowy system zarządzania infrastrukturą oświetleniową. Dzięki dostępowi do danych on-line wchodzisz na nowy pozion zarządzania danymi i kontroli infrastruktury. Możesz zaprojektować cały proces modernizacji od inwentaryzacji, audytu, projektu, przetagu aż po wykonastwo, ale również mając świadomość działania procesu eksploatacji i naturalnego zużywania się infrastruktury możesz reagować na awarie. System przewiduje możliwość oznaczania i raportowania konserwatorom uszkodzonych opraw i sprzętu. Można wprowadzać takie dane na bierząco na podstawie zgłoszeń lub raportować w terenie z aplikacji mobilnej. Wszystko to by sprawnie eliminować awarie pogarszajace komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. I to się nazywa inteligentne oświetlenie uliczne, inteligentny system i inteligentny zarządca 😉

ARCHIWIZACJA DANYCH & HISTORIA ZMIAN

To tyle w tej części, ale jeśli interesują cię inne etapy znajdziesz je na blogu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na czym polega wymiana oświetlenia z ILS zajrzyj tutaj.
Chcesz zapoznać się z ofertą systemu ILS? Kliknij tu. Wypełnij test, aby dowiedzieć się czego ci potrzeba.
Uczestniczysz w programie Rozświetlamy Polskę? To może ci się przydać.
Jesteś praktykiem? Nie zobaczysz, nie uwierzysz? Jasna sprawa! Możesz umówić się na prezentację albo poczytać więcej o naszych wdrożeniach np. w Świnoujściu.